Zabiegi

Oto zabiegi zagęszczające i przedłużające włosy!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne, długie i lśniące włosy są marzeniem niejednej kobiety. Pielęgnacja włosów w celu ich zagęszczenia wymaga wielkich pokładów cierpliwości. Niestety ich wygląd często uwarunkowany jest genetycznie. Na szczęście z pomocą przychodzą różnorodne zabiegi fryzjerskie, które pozwalają w krótkim czasie cieszyć się lśniącymi, gęstymi i pięknymi włosami. 

Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Doczepianie włosów metodą kanapkową jest jednym z najłatwiejszych i najtańszych zabiegów poprawiających wygląd fryzury. Można go wykonać w każdym dobrym salonie fryzjerskim. Polega na doczepianiu włosów na wzór kanapki, czyli pasma o szerokości 4-5 cm są przyczepiane do włosów przy samej skórze głowy. Taśma jest bezbarwna i dobrze ukryta, więc nie ma ryzyka, że ktoś ją zauważy. Doczepiane włosy to tzw. remy – pasma mają łuski skierowane ku dołowi, co oznacza, że nie są podatne na rozdwajanie, czy plątanie. Należy jednak pamiętać, aby je regularnie podcinać, ponieważ po pewnym czasie wyglądają nieestetycznie. Cały zabieg trwa około 60 minut. Taśmy nie niszczą naturalnych włosów oraz nie wpływają na ich kondycję. Tak przedłużane włosy mogą się utrzymywać na głowie nawet 6 miesięcy. 

Przedłużanie włosów na ringi

Przedłużanie włosów na ringi jest jedną z pierwszych powstałych tego typu metod. Nadal szczyci się bardzo dużą popularnością. Zabieg jest małoinwazyjny i nie niszczy struktury naturalnych włosów. Na czym polega? Fryzjer wydziela cienkie pasemka i łączy je z doczepianymi włosami za pomocą miniaturowych metalowych obręczy. Elementy w ich środku wypełnione są elastycznym silikonem. Użycie tej metody jest stosunkowo bezpieczne. Pasma włosów nie są narażone na działanie wysokiej temperatury lub substancji chemicznych. Zabieg polecany jest osobom, które mają wrażliwą i skłonną do alergii skórę. Co więcej, przedłużanie włosów na ringi jest stosunkowo szybkie i tanie. Pasma włosów nie niszczą się, więc można je wielokrotnie używać. Należy pamiętać, że ringi przesuwają się wraz ze wzrostem włosa, dlatego należy je podciągać do góry co około 1,5 miesiąca. 

Keratynowe przedłużanie włosów

Keratynowe przedłużanie włosów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów. Polega na połączeniu włosów naturalnych z doczepianymi za pomocą keratyny. Każdy doczepiany włos zakończony jest keratynową łuską, która pod wpływem temperatury rozpuszcza się i „przykleja” do naturalnego włosa. Pasma „zgrzewa” się za pomocą specjalnego urządzenia. Po zabiegu efekt utrzymuje się przez około 3-4 miesiące. Należy pamiętać, że zgrzewy po jakimś czasie mogą być widoczne dla innych. Dobrze wykonane przedłużanie keratyną nie powinno niszczyć struktury włosa, więc co jakiś czas można je powtarzać. Cały zabieg trwa około 2-3 godzin. Optymalnie powinno się zarezerwować około 4 godzin u fryzjera, ponieważ potem może być potrzebne farbowanie lub podcięcie zniszczonych końcówek. 

Ultradźwiękowe przedłużanie włosów

Ultradźwiękowe przedłużanie włosów jest dosyć nową metodą. Wymaga zarezerwowania dużo więcej czasu, w stosunku do wcześniej wymienionych sposobów. Będzie to około 3-4 godzin. Cały zabieg podobny jest do prostowania włosów przy pomocy prostownicy. Z tą różnicą, że tutaj urządzenie nie wydziela ciepła, a fale akustyczne o bardzo wysokich częstotliwościach. Determinują one obecność wysokiego ciśnienia i drgań o takim natężeniu, które pozwalają na połączenie naturalnych włosów z doczepianymi. Fale emitowane przez urządzenie powodują, że keratyna zawarta we włosach zmienia swoje właściwości i strukturę, przez co łączy naturalne i doczepiane pasma. Urządzenie działa miejscowo, więc oddziałuje tylko na włosy, które znajdują się pomiędzy jego płytkami, dlatego zabieg jest nieco dłuższy niż inne. Ultradźwiękowe przedłużanie włosy jest stałe, nie trzeba go powtarzać, a doczepiane włosy nie ulegają zniszczeniu. Nie oddziałuje na nie wysoka temperatura ani żadne substancje chemiczne. 

Zdjęcie główne: EVG Culture z Pexels

Polecane artykuły
Pielęgnacja włosówZabiegi

Jak wykorzystać naturalne balsamy do ciała dla poprawy samopoczucia i zdrowia skóry?

Odkryj moc naturalnych balsamów do ciała i dowiedz się, jak mogą one poprawić Twoje samopoczucie oraz zdrowie skóry.
Czytaj więcej
Pielęgnacja włosówZabiegi

Jak naturalne zioła wspomagają walkę z problemami skórnymi: przegląd najskuteczniejszych mieszanki

Dowiedz się jak naturalne zioła mogą pomóc w walce z problemami skórnymi. Poznaj najskuteczniejsze mieszanki i dowiedz się jak je stosować.
Czytaj więcej
Zabiegi

Botoks na włosy – co warto o nim wiedzieć przed zabiegiem?

Osłabione, matowe i zniszczone włosy to problem wielu kobiet. Jak odbudować strukturę kosmyków i znów cieszyć się piękną fryzurą? Dobrym wyborem będzie botoks na włosy – na czym polega ten zabieg? Botoks na włosy –...
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *