Polecamy

Botoks na włosy – co warto o nim wiedzieć przed zabiegiem?

Botoks na włosy – co warto o nim wiedzieć przed zabiegiem?
/
/
Zabiegi
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Osłabione, matowe i zniszczone włosy to problem wielu kobiet. Jak odbudować strukturę kosmyków i znów cieszyć się piękną fryzurą? Dobrym wyborem będzie botoks na włosy – na czym polega ten zabieg?

Botoks na włosy – jak wygląda zabieg?

Botoks na włosy to jeden z najpopularniejszych zabiegów regeneracyjnych, na jakie decydują się klientki salonów fryzjerskich zaniepokojone stanem swoich kosmyków. Na czym dokładnie polega botoks włosów? Fryzjer stylista najpierw myje pasma specjalnym szamponem oczyszczającym, który otwiera łuski włosa (dzięki czemu lepiej wchłonie składniki aktywne), a następnie aplikuje na włosy profesjonalny kosmetyk zawierający w swoim składzie naturalne substancje, m.in. kolagen, olej arganowy, kwas hialuronowy (preparat wykorzystywany do zabiegu jest pozbawiony parabenów, siarczanów czy barwników). Mieszanka dobroczynnych substancji powinna pozostać na włosach przez około 20–30 minut. Cały zabieg trwa 40–50 minut, nie jest więc czasochłonny, a osiągnięte efekty są naprawdę spektakularne. Aby zmaksymalizować rezultat, warto przeprowadzić kilka zabiegów w 2–4 tygodniowych odstępach czasu. W przeciwieństwie do zabiegów z użyciem botoksu przeprowadzanych na skórze w gabinecie medycyny estetycznej tutaj nie ma żadnych igieł! Określenie „botoks na włosy” jest w pewnym stopniu chwytem marketingowym, ale nie oznacza to, że zabieg na pasma nie działa!

Zalety botoksu na włosy – dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Korzyści z zastosowania botoksu na włosy jest mnóstwo. To prawdziwa bomba odżywcza dla kobiecych pasm. Botoks przywraca włosom zdrowy, atrakcyjny blask, sprawia, że stają się miłe w dotyku, gładkie i miękkie. Kolor pasm jest intensywniejszy, są też łatwiejsze w układaniu (botoks ich nie obciąża). Co ważne, znaczna poprawa witalności włosów jest widoczna już po jednym zabiegu. Ta profesjonalna procedura regenerująca w całkowicie bezinwazyjny sposób dogłębnie odżywia włosy – bez ingerencji w ich strukturę. W opinii wielu fryzjerów to świetna alternatywa dla keratynowego prostowania włosów. 

Botoks na włosy – dla kogo jest przeznaczony? Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

Kto szczególnie powinien skorzystać z zabiegu? Botoks jest rekomendowany przede wszystkim posiadaczkom bardzo zniszczonych włosów np. w związku z częstym farbowaniem, rozjaśnianiem czy trwałą ondulacją. Zabieg usatysfakcjonuje również panie, które zmagają się z puszącymi włosami. Jaki czas jest dobry na skorzystanie z botoksu? Tak naprawdę zabieg może być przeprowadzony o dowolnej porze roku. Warto wykonać go zwłaszcza po zimie, gdy nasze pasma są często osłabione i matowe. Dzięki zabiegowi kosmyki odzyskają jedwabistą miękkość i będą wyraźnie wzmocnione. Dobrym momentem jest również okres powakacyjny, gdy włosy są przesuszone i zniszczone promieniami słońca oraz działaniem słonej, morskiej wody.

Ile kosztuje botoks na włosy? Czy to droga kuracja?

Wiele kobiet zastanawia się, czy botoks na włosy jest kosztownym zabiegiem. Nie jest to duży wydatek. W większości salonów fryzjerskich nie zapłacimy za niego więcej niż 150 złotych (w przypadku długich włosów). Posiadaczki krótszych pasm wydadzą jeszcze mniej, bo około 80–100 złotych.

Botoks na włosy – jak długo utrzymuje się efekt?

W zależności od tego, z jaką częstotliwością myjemy pasma oraz ilu zabiegom się poddamy, efekt może utrzymywać się przez kilka miesięcy. Natomiast samo wygładzenie włosów będzie zauważalne do 10–15 myć. Warto mieć świadomość, że włosy poddane botoksowi powinny być odpowiednio pielęgnowane – co to oznacza? Dla podtrzymania i przedłużenia efektu należy regularnie stosować kosmetyki odżywcze z keratyną lub kwasem hialuronowym. 

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi skorzystacie z botoksu na włosy i będziecie cieszyć się z odmienionego wyglądu pasm.

Przeczytaj też: Laminowanie za pomocą galaretki – sposób na gładkie włosy

Zdjęcie główne: Streetstyleshooters/ German Select/ Getty Images

Marlena Sadowska
Marlena Sadowska zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce pięlęgnacji skóry. Ukończyła studia z kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz odbyła liczne szkolenia w zakresie zaawansowanej pielęgnacji skóry w renomowanych instytutach w Azji, która słynie z zaawansowanych metod.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak minimalnie inwazyjne procedury mogą poprawić komfort leczenia dzieci?
/
Jak minimalnie inwazyjne procedury mogą poprawić komfort leczenia dzieci?
Poznaj jak bezbolesne i minimalnie inwazyjne metody mogą zwiększyć komfort leczenia najmłodszych pacjentów.
Poradnik pacjenta – jak prawidłowo dbać o implanty zębów
/
Poradnik pacjenta – jak prawidłowo dbać o implanty zębów
Czy jesteś nowym właścicielem implantów zębów? Nasz poradnik pacjenta pomoże ci zrozumieć, jak prawidłowo o nie dbać, aby zapewnić im długowieczność i doskonałą kondycję.
Zastosowanie odczynników do hodowli komórkowych i tkankowych w badaniach naukowych
/
Zastosowanie odczynników do hodowli komórkowych i tkankowych w badaniach naukowych
Poznaj, jak odczynniki biologiczne wspierają badania naukowe, zasady ich stosowania w hodowli komórkowej i tkankowej oraz ich wpływ na wyniki badania.