Polecamy

JAK DBAĆ O MĘSKIE WŁOSY?

JAK DBAĆ O MĘSKIE WŁOSY?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybrać szampon do włosów?

Wielu mężczyzn uważa, że by dbać o włosy wystarczy myć je jakimkolwiek szamponem, zwykle wybierają oni wówczas preparaty typu 2 w 1, to błąd. Szampon i środek do mycia ciała muszą mieć często wykluczające się właściwości. Preparat taki nie jest dopasowany do naszego typu włosów, a mydła stosowane w nich mogą wysuszać głowę i prowadzić do łupieżu.

Włosy, szczególnie męskie, ponieważ męska skóra głowy produkuje więcej łoju i sebum niż kobieca, wymagają specjalnie dobranych środków do pielęgnacji i mycia, nie należy więc używać szamponów dla kobiet. Szampon powinien więc być dla mężczyzn, a także dopasowany do posiadanego przez nas typu włosów. Źle dobrany szampon może naszym włosom zaszkodzić.

Istnieje kilka rodzajów włosów, normalne (zwykle są miękkie, nie łamią się, długo wyglądają dobrze), przetłuszczające się (szybko po myciu stają się tłuste, ciężkie i nie dają się układać) lub suche (twarde, nie układają się i łatwo łamią). Specjalnej pielęgnacji wymagają także włosy zniszczone czy z łupieżem. Na rynku znajdziemy szampony odpowiednie do każdego z tych typów i problemów.

Nie bój się odżywek

Wielu mężczyzn po macoszemu traktuje także temat odżywek, nie stosując ich wcale. Dzisiejszy świat pełen jest zanieczyszczeń i czynników szkodzących włosom, dlatego należy odżywiać skórę głowy i same włosy, żeby pozostały mocne i błyszczące, najprostszym wyborem jest odżywka z tej samej linii co używany przez nas szampon, nie jest to oczywiście konieczne. Najlepszym wyborem dla mężczyzn wydają się odżywki do spłukiwania, nie są czasochłonne (często wystarczy trzymać je na włosach 2-3 minuty) i nie obciążają włosów, co jest ważne przy dość grubych i ciężkich męskich włosach.

Nowoczesna stylizacja fryzury

Ostatnią kwestią jest dobór kosmetyków do stylizacji, rynek męskich produktów do stylizacji włosów rozwija się prężnie od kilku lat i nie jesteśmy już skazani wyłącznie na ciężkie żele i inne bardzo tłuste i nadające widoczny połysk produkty. Najpopularniejszym wyborem wśród takich produktów są pasty do włosów, występują w wariancie zarówno matowym, pozwalającym wymodelować fryzurę bez efektu „brylantyny” (który przecież nie zawsze jest przez nas pożądany), jak i błyszczącym. Nawet błyszcząca pasta do włosów nie obciąża tak włosów jak tradycyjne żele i brylantyny, są one dalej miękkie, a w przypadku wariantów matowych wyglądają naturalnie i świeżo. Poza pastami na rynku są dziesiątki produktów takich jak glinki, pomady, woski, spraye, fluidy, można dobrać je do swoich preferencji i potrzeb, dziś gama kosmetyków do stylizacji dla mężczyzn niczym nie ustępuje liniom dla kobiet.

Stosując odpowiednie szampony i odżywki zapewnimy naszym włosom długotrwałe zdrowie, ładny wygląd i opóźnimy ich wypadanie, zastąpienie klasycznych żeli do stylizacji nowoczesnymi kosmetykami pozwoli nam natomiast wyglądać dobrze w każdej sytuacji bez nadmiernego obciążania włosów i skóry głowy. Warto poświęcić chwilę na przemyślane zakupy środków do włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dietetyk kliniczny – Twoje wsparcie na drodze do zdrowia
/
Dietetyk kliniczny – Twoje wsparcie na drodze do zdrowia
Dietetyk kliniczny - Twoje wsparcie na drodze do zdrowia. Odkryj spersonalizowany plan żywieniowy i osiągnij lepszą jakość życia!
Poradnik dla początkujących: jak wybrać idealny smak e-papierosa
/
Poradnik dla początkujących: jak wybrać idealny smak e-papierosa
Dowiedz się, jak wybrać idealny smak e-papierosa. Odkryj poradnik dla początkujących na temat różnych smaków e-papierosów i wybieraj świadomie według swoich preferencji.
Jak wybrać odpowiedni sprzęt stomatologiczny dla twojej praktyki?
/
Jak wybrać odpowiedni sprzęt stomatologiczny dla twojej praktyki?
Poznaj kluczowe kroki do wyboru sprzętu stomatologicznego, który spełni wszystkie wymogi Twojej praktyki dentystycznej. Dowiedz się, jakie aspekty są ważne dla efektywnego zakupu.