Polecamy

Odżywka do paznokci – kiedy ją stosować?

Odżywka do paznokci – kiedy ją stosować?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Po co właściwie odżywka do paznokci?

Dłonie są ozdobą każdej kobiety. Każda z nas więc pragnie, by były one zadbane i prezentowały się pięknie i kobieco. Zadbane paznokcie są wizytówką kobiet, świadczą o ich schludności i dbałości o szczegóły. Idealnie zrobiony manicure to krok to poczucia własnej wartości i źródło pewności siebie każdej kobiety. Jednak, co zrobić jeśli nasze paznokcie są podatne na złamania, ich końcówki się rozdwajają a my nie wiemy jak je pielęgnować, by przywrócić im formę i zdrowy, naturalny wygląd? Właśnie tu z pomocą przychodzą kobietom odżywki do paznokci. Na rynku obecnie dostępnych jest mnóstwo firm, produkujących różnego rodzaju odżywki do paznokci. Mogą to być, np. olejki. Najbardziej popularną wśród kobiet jednak formą odżywki jest najprawdopodobniej odżywka mająca formę lakieru do paznokci.

Jakie korzyści przynosi naszym paznokciom stosowanie odżywki?

Dzięki odżywkom struktura paznokci ulega wzmocnieniu, dzięki czemu są one twardsze i mniej podatne na złamania. Odżywki sprawiają, że z płytki paznokci znikają nierówności a ich powierzchnia staje się gładka i lśniąca. Stosowanie odpowiedniej do naszych paznokci odżywki sprawi, że na płytce paznokciowej pojawi się warstwa, która ma za zadanie chronić nasze paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dba ona powiem, by paznokieć był bardziej odporny na złamania i nie rozdwajał się.

Jak stosować taką odżywkę i od czego zacząć?

Przede wszystkim na samym początku należy zastanowić się w jakim dokładnie stanie są nasze paznokcie. Pozwoli nam to dobrać do nich najbardziej odpowiednią odżywkę spośród aktualnie dostępnych na rynku. Dodatkowo, jeżeli nasze paznokcie są bardzo mocno zniszczone nie należy odzywki stosować jako bazy pod kolorowy lakier, gdyż może on zmniejszyć jej działanie na nasze paznokcie. Dobrym pomysłem w tej sytuacji jest odstawić na jakiś czas malowanie paznokci kolorowymi lakierami i przeznaczyć ten czas na kurację regeneracyjną naszych paznokci.

Jakie znamy rodzaje odżywek do paznokci?

wzmacniająca- najczęściej ma ona formę lakieru do paznokci. Jej głównym zadaniem jest jak sama nazwa wskazuje- wzmacnianie płytki paznokciowej, zapobieganie łamliwości naszych paznokci oraz zapobieganie ich rozdwajaniu.
regenerująca- ma ona często formę bezbarwnego lakieru do paznokci. Używamy jej w sytuacji, gdy nasze paznokcie straciły naturalny blask a dzięki połyskowi tego rodzaju odżywki, możemy stosować ją zamiast bezbarwnego lakieru.

oliwki i maski- w sklepach kosmetycznych jest także mnóstwo produktów tego rodzaju. Służą one wzmocnieniu płytki paznokciowej. Istnieje także wiele naturalnych i domowych sposobów na tego rodzaju kosmetyki.
wzmacnianie od wewnątrz- oprócz odżywek stosowanych bezpośrednio na płytkę paznokcia, możliwe jest także ich wzmocnienie od wewnątrz. Możemy to zrobić poprzez przyjmowanie różnego rodzaju suplementów diety, które wzmacniają włosy, skórę i paznokcie.

Podsumowanie

Obecnie na rynku kosmetycznym istnieje mnóstwo różnego rodzaju odżywek do paznokci, które dbają w odpowiedni sposób o to, by dłonie kobiety były jej wizytówką. Służą przede wszystkim wzmocnieniu płytki paznokciowej i nadaniu jej odpowiedniego blasku. Każda kobieta powinna dokładnie przyjrzeć się swoim paznokciom i zastanowić się czego tak naprawdę im brakuje. Na podstawie tej wiedzy dobiera się właśnie odpowiednią dla naszych potrzeb odżywkę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrze łączyć ametyst z innymi kamieniami w biżuterii?
/
Jak dobrze łączyć ametyst z innymi kamieniami w biżuterii?
Odkryj sekrety łączności ametystu z innymi kamieniami szlachetnymi. Zdobądź wiedzę, która podkreśli unikalność Twojego stylu i doda szlif Twojej biżuterii.
Najlepsze zabawki dla dzieci: Odkryj świat kreatywnej zabawy!
/
Najlepsze zabawki dla dzieci: Odkryj świat kreatywnej zabawy!
Odkryj fascynujący świat edukacji i radości. Znajdź kreatywne inspiracje w postaci zabawek dla dziecka!
Jak stworzyć własną markę kosmetyków dzięki usługom kontraktowej produkcji?
/
Jak stworzyć własną markę kosmetyków dzięki usługom kontraktowej produkcji?
Dowiedz się, jak założyć własną linię kosmetyków dzięki wszystkim korzyściom produkcji kontraktowej. Zrozumieć proces, zidentyfikować wymagania i wedrzeć się na rynek kosmetyków z unikalnym produktem.